foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Warsztat Terapii Zajęciowej działalność swoją rozpoczął w styczniu 1999r. Organem prowadzącym WTZ jest Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. Jest to placówka pobytu dziennego przeznaczona dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej.


 facebook logo

Polub nas na Facebook-u


 

PFRON logo

PFRON


 

starostwo

Powiat Bialski


 

pcpr

PCPR w Białej Podlaskiej


 

jeden

Przekaż 1% podatku 


OPP1

Poratl Organizacji Pozarządowych


Rollup PSON 85x200 IV wersja

 


 

     FlorOgrPracownia florystyczno – ogrodnicza, inaczej niż pozostałe pracownie funkcjonuje w ścisłym związku ze zmieniającymi się porami roku. Gdy tylko dopisuje ładna pogoda, uczestnicy wychodzą w plener – do ogrodu, gdzie uczą się dbać o zieleń. Wykonują prace sezonowe – wiosną sieją i sadzą rośliny, latem pielą i podlewają a jesienią grabią liście i zbierają „dary ziemi”. Zimą, a także, gdy pogoda nie pozwala na prace na powietrzu uczestnicy wykonują prace florystyczne. W pracowni powstają kompozycje ze świeżych lub suszonych roślin oraz dekoracje okolicznościowe.

  Uczestnicy dzięki pracy w ogrodzie uczą się zasad uprawy i cyklów życiowych roślin. Nabywają też praktycznych umiejętności posługiwania się narzędziami ogrodniczymi takimi jak: grabie, szpadel czy sekator.

Pracownie

2022 Copyright WTZ Międzyrzec Podlaski Rights Reserved