foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Warsztat Terapii Zajęciowej działalność swoją rozpoczął w styczniu 1999r. Organem prowadzącym WTZ jest Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. Jest to placówka pobytu dziennego przeznaczona dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej.

     Florystyczno ogrodniczaPracownia florystyczno – ogrodnicza, inaczej niż pozostałe pracownie funkcjonuje w ścisłym związku ze zmieniającymi się porami roku. Gdy tylko dopisuje ładna pogoda, uczestnicy wychodzą w plener – do ogrodu, gdzie uczą się dbać o zieleń. Wykonują prace sezonowe – wiosną sieją i sadzą rośliny, latem pielą i podlewają a jesienią grabią liście i zbierają „dary ziemi”. Zimą, a także, gdy pogoda nie pozwala na prace na powietrzu uczestnicy wykonują prace florystyczne. W pracowni powstają kompozycje ze świeżych lub suszonych roślin oraz dekoracje okolicznościowe.

  Uczestnicy dzięki pracy w ogrodzie uczą się zasad uprawy i cyklów życiowych roślin. Nabywają też praktycznych umiejętności posługiwania się narzędziami ogrodniczymi takimi jak: grabie, szpadel czy sekator.

Pracownie

 Krawiecka

KRAWIECKA


 

Ogrodniczo florystyczna

FLORYSTYCZNO-OGRODNICZA


 

Gospodarstwo domowe

GOSPODARSTWA DOMOWEGO


 

Komputerowa

KOMPUTEROWA


 

Plastyczna

PLASTYCZNA


 Rehabilitacja ruchowa

REHABILITACJA RUCHOWA


 

RollUp


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021 Copyright WTZ Międzyrzec Podlaski Rights Reserved